معلمان شركتي و حق‌التدريسي‌هاي انفصالي

بحث و تبادل نظر در باره نحوه استخدام پذيرفته‌شدگان در آزمون سوم تير

دو روي سكه را بنگريد/ پيگيري به قيمت تضييع حقوق 70 هزار نفر!

نگاه به دو روي سكه در پيگيري كار نيروهاي شركتي خدمات آموزشي ضرورتي اجتناب ناپذير است.
به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل ازپانا، آزمون تعيين اولويت نيروهاي شركتي خدمات آموزشي و آموزشياران نهضت سواد آموزي وزارت آموزش و پرورش در حالي به اتمام رسيده و در حال طي مراحل قانوني است كه حدود 16 هزار نفر در اين آزمون قبول شدند و از اين تعداد 5800 نفر نمره بالاي 12 و 10 هزار نفر نيز نمره بين 10 تا 12 كسب كردند.
با اين حال افرادي به دنبال قبولي نفرات با نمره زير 10 هستند كه به نظر نگارنده اين مسئله عواقب نامطلوبي را به دنبال خواهد داشت.
در اين تحليل قصد داريم تا روي ديگر سكه ي پيگيري براي پايين آوردن سطح نمره قبولي را بررسي كنيم و به همين منظور نظر مخاطبين محترم را به موارد ذيل جلب مي نماييم؛
1ـ افزودن به تعداد نفرات قبول شده در آزمون تعيين اولويت وزارت آموزش و پرورش در حالي كه مراحل قانوني براي بكارگيري حدود 16 هزار نفري كه قبلاً در اين آزمون قبول شده اند در دست پيگيري است، نه تنها بار مالي بسيار بالايي را به وزارت آموزش و پرورش تحميل مي كند بلكه احتمال دارد موقعيت همان نفرات اوليه كه با زحمات بسيار در آزمون شركت كرده و نمره قبولي را كسب نموده اند، براي گرفتن مجوز را با مشكل مواجه كند زيرا مشخص و مبرهن است كه دريافت مجوز بكارگيري براي 16 هزار نفر بسيار آسان تر و قابل قبول تر از دريافت مجوز براي بكارگيري 32 هزار نفر است، ضمن اينكه وزارت آموزش و پرورش طبق قانون، به جذب و بكارگيري اين افراد كه قرار است به صورت حق التدريس در آموزش و پرورش فعاليت نمايند و در صورت اخذ مجوز به طور كامل به كارگيري شوند، مكلف نيست و مطابق نظر نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي مخير بر اين امر است.
2ـ بر همگان مسلم است كه افزودن تعداد زيادي از افرادي كه در آزمون تعيين اولويت نمره كمتر از 10 كسب كرده اند به ليست، فقط و فقط به كارگيري بيش از 30 هزار نفر از نيروهاي زحمتكش و تلاشگر نهضت سوادآموزي كه داراي مدارك عالي دانشگاهي هستند و سالهاي سال بدون هيچ چشم داشتي براي آموزش و پرورش زحمت كشيده اند را با مشكل مواجه خواهد كرد و حق مسلم آنان را تضييع خواهد نمود.
3ـ با توجه به مسائل فوق به نظر مي رسد موضوع جذب و استخدام بيش از 30 هزار نفر از معلمان حق التدريسي كه سالهاست به اميد استخدام در وزارت آموزش و پرورش مشغول به كار هستند و هزاران سختي را تحمل كرده اند و قرار بود در سالهاي آينده استخدام شوند، به موضوع بكارگيري نيروهاي شركتي خدمات آموزشي گره خورده و استخدام آنها را با مشكل مواجه مي كند.
حال بايد گفت اگر چه افرادي به دنبال اين هستند كه سطح نمره قبولي در آزمون تعيين اولويت را پايين بياورند و نيروهاي زحمت كش شركتي خدمات آموزشي باقي مانده از آزمون را با نمره كمتر از 10 به اولويت ها بيافزايند اما به نظر مي رسد اين پيگيري ها حاصلي جز نگراني و تضييع حقوق مسلم 60 تا 70 هزار نفر از نيروهاي تلاشگر نهضت سواد آموزي، حق التدرسي ها و 16 هزار نفري كه در آزمون اولويت قبول شده اند نخواهد داشت.
در اينجا چند سؤال مطرح است؛
1ـ آيا اينگونه پيگيري ها باعث اين نخواهد شد كه فرهنگيان عزيز و فرهيخته ي قبول شده در آزمون و همچنين حق التدرسي ها و آموزشياران پرتوان و تلاشگر احساس ضايع شدن حقوق خود را بنمايند؟
2ـ آيا كسي مي تواند پاسخگوي اتفاقاتي كه زاييده ي چنين پيگيري هايي خواهد بود، باشد؟
3ـ آيا جلب رضايت چند نفر ارزش تضييع حقوق حدود 70 هزار نفر را دارد؟
در پايان بايد گفت مطمئناً با اينگونه پيگيري ها حق مسلم 31 هزار آموزشيار نهضت سواد آموزي، 34 هزار نيروي معلم حق التدرس و حدود16 هزار نفري كه در آزمون تعيين اولويت قبول شده ضايع مي شود و پيگيري، رفع مشكل و دريافت مجوز بكارگيري اين عزيزان زحمت كش را با مشكل مواجه كرده و چه بسا به خاطر اينگونه حاشيه ها متن موضوع خود در حاشيه قرار گيرد.
ضمن احترام به نظر پيگيري كنندگان اما آيا نبايد به دو روي سكه ي اين پيگيري ها نگاه كرد و آيا نبايد از اين گونه اظهار نظرها كه مشكلات عمده و عديده اي در سطح استانها و سراسر كشور براي قبول شدگان و فرهنگيان عزيز به وجود مي آورد، اجتناب كرد؟؟؟

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۰ساعت 23:35  توسط فدائي ولايت  | 

استخدام و تبدیل وضعیت 17 هزار نیرو در سال آینده

سحر خیز در راستای ساماندهی نیروی انسانی خاطر نشان کرد: سال آینده 17 هزار نفر از نیروهای فعلی آموزش و پرورش تبدیل وضعیت شده و استخدام می شوند.

معاون وزیر با اشاره به توسعه فضای آموزشی اظهار داشت: سه برابر دوره های پیشین فضای آموزشی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه امسال از اعتبارات عمرانی 20 درصد به خرید تجهیزات اختصاص داده شده افزود: 10 در صد برای آموزش متوسطه ،4 درصد فنی و حرفه ای،3 درصد ابتدایی و 3 درصد به مدارس راهنمایی اختصاص یافته است.

منبع: خبرگزاري پانا

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۰ساعت 18:18  توسط فدائي ولايت  | 

بخشنامه

4- ساير افراد پذيرفته شده در آزمون تعيين تكليف

اين افراد قبلا به صورت غير مستمر بعنوان حق التدريس، آموزشيار و يا شركت خدمات آموزشي با آموزش و پرورش همكاري كرده اند و در آزمون تعيين تكليف نيز حد نصاب لازم را كسب كرده و در اولويت استخدام قرار دارند. لازم است يك بار ديگر پرونده پرسنلي، سوابق، اسناد و مستندات تمامي آنان با دقت بررسي شده و موارد مغاير با شرايط اعلام شده مشخص شود. در نيمه دوم مهرماه به اداره امور اداري و تشكيلات اعلام گردد تا تصميمات مناسب پس از اخذ مجوزهاي لازم و با هماهنگي مديران كل استانها اتخاذ گردد. مسئوليت همه مراحل تائيد پرونده‌ها به عهده مديركل محترم استان و اداره كل امور اداري و تشكيلات و روساي كارگزيني استانها مي‌باشد.

براي دريافت كامل بخشنامه اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۰ساعت 12:53  توسط فدائي ولايت  | 

عدم استخدام نيرو در آموزش و پرورش تا سال 94

وزير آموزش و پرورش اعلام كرد: ساعات اختصاص يافته به درس آمادگي دفاعي پايه دوم دبيرستان دو ساعت در هفته است كه يك ساعت آن به صورت حضوري و يك ساعت ديگر در اردوهاي راهيان نور ارايه مي شود.

به گزارش سرويس «آموزش و پرورش» ايسنا، حميدرضا حاجي بابايي در گردهمايي معاونان آموزش متوسطه كشور  با تاكيد بر رضايت مندي معلمان، دانش آموزان و اولياء از فضاي كلاس‌هاي درسي در مدارس گفت: يكي از مهم ترين برنامه هاي آموزش و پرورش در تحول بنيادين اصلاح برنامه هاي درون كلاسي و برون كلاسي است.

وي از عدم استخدام نيرو در آموزش و پرورش تا چهار سال آينده خبر داد و اعلام كرد: ساماندهي نيروي انساني در استان‌ها بايد با دقت انجام شود ، از اين رهگذر كمبودي به وجود نيايد.

وزير آموزش و پرورش همچنين اظهار كرد: نتايج نظر سنجي ها نشان داده است 90 درصد والدين دوست دارند فرزندانشان در مدرسه تحصيل كرده و به كلاس هاي كنكور خارج از مدارس مراجعه نكنند.

حاجي بابايي در خاتمه  از افزايش 30 درصدي حق الزحمه مصحح هاي امتحانات نهايي با امضاي رئيس جمهور خبر داد و گفت: حكم اين افزايش طي هفته جاري ابلاغ مي شود

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۰ساعت 16:10  توسط فدائي ولايت  | 

ابلاغ دستورالعمل مدیریت نیروی انسانی/آموزشیاران نهضت ساماندهی می شوند

خبرگزاری پانا: دستورالعمل چارچوب مدیریت و ساماندهی نیروی انسانی در اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی به مدیران کل استان های کشور ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، آموزشیاران نهضت سواد آموزی که به موجب قانون در تعیین تکلیف واجد شرایط لازم بوده اند در سال جاری تبدیل وضع به رسمی و پیمانی خواهند شد.

 بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده؛ این افراد باید در استان محل خدمت استخدام و در دوره ابتدایی سازماندهی شوند و در صورت عدم نیاز دوره ابتدایی، به تشخیص کمیته برنامه ریزی استان، بر اساس مدرک تحصیلی و علاقه شغلی در سایر دوره های تحصیلی ادامه خدمت خواهند داد.

آموزشیارانی که در آزمون تعیین تکلیف شرکت کرده و حد نصاب لازم را کسب کرده اند در سه گروه آموزش ابتدایی، مربی بهداشت و آموزش و پرورش استثنایی سازماندهی می شوند.

همچنین در صورتی که آموزشیاران پذیرفته شده در آزمون به دلیل وجود کسر ساعت موظف نیروهای رسمی، امکان سازماندهی در استان را نداشته باشند، همانند قبل به عنوان آموزشیار ادامه خدمت خواهند داد تا وضعیت استخدامی شان مشخص شود.

در بند دیگری از این دستورالعمل آمده است، سایر آموزشیارانی که در آزمون شرکت نکرده و یا شرایط لازم را نداشته اند و یا در آزمون تعیین تکلیف حدنصاب را کسب نکرده اند، به عنوان آموزشیار باقی می مانند و با شرایطی تمام وقت محسوب خواهند شد.

طبق تبصره یک این دستورالعمل نیز تمامی آموزشیاران این بخش در مجتمع های آموزشی و پرورشی روستایی به کار گیری می شوند.

پوشش تحصیلی کلاس های آموزش ابتدایی روزانه زیر حدنصاب نیز باید از طریق آموزشیاران تمام وقت انجام شود و موارد استثنا که از این طریق امکان پذیر نیست با مجوز کمیته برنامه ریزی استان از ساعات موظف نیروهای رسمی دوره ابتدایی امکان پذیر خواهد بود.

همچنین در صورت عدم تحقق موارد سه گانه و نیاز مجتمع های آموزشی منطقه از این افراد به تناسب مدرک و رشته تحصیلی در سایر دوره های آموزشی استفاده شود و یا به مناطق نیازمند منتقل شوند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۰ساعت 0:26  توسط فدائي ولايت  | 

كسب 50 درصد نمره ملاك پذيرش در آزمون آموزش و پرورش بوده است

روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش:
كسب 50 درصد نمره ملاك پذيرش در آزمون آموزش و پرورش بوده است

خبرگزاري فارس: مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تجمع برخي معلمان شركتي در مقابل مجلس، اعلام كرد: كسب 50 درصد نمره، ملاك پذيرش در آزمون تعيين اولويت استخدامي اين وزارتخانه بوده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش در پي انتشار خبري با عنوان «تجمع معلمان شركتي آموزش و پرورش مقابل مجلس» در خبرگزاري فارس در تاريخ (امروز) يك‌شنبه 23 مرداد 90، توضيحاتي را به اين رسانه ارسال كرد.

در توضيحات اين مركز آمده است: « اين وزارتخانه در اجراي تبصره 7 ماده 17 قانون الحاق سه ماده و دو تبصره به قانون تعيين تكليف معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سواد‌آموزي مصوب 7 دي‌ماه 89 مجلس شوراي اسلامي نسبت به برگزاري اين آزمون در تاريخ سوم تيرماه سال جاري اقدام كرده است و اين آزمون در شرايط يكسان براي داوطلبان اعم از نيروهاي حق‌التدريس، آموزشياران نهضت سوا‌د‌آموزي و نيروهاي شركتي برگزار شده و معيار پذيرش نيز نمره قبولي بوده است و ارتباطي با اينكه فرد داوطلب حق‌التدريس يا آموزشيار نهضت سواد‌آموزي و يا شركتي باشد، ندارد».

در ادامه اين توضيحات آمده است: «ضمناً با توجه به لزوم ميزان آمادگي و توانايي‌هاي علمي داوطلبان در آزمون، حد نصاب نمره براي شركت، 50 درصد نمره يعني كسب نمره حداقل 10 از 20 تعيين شده است؛ شايان ذكر است، آموزش و پرورش حداقل نمره ممكنه را ملاك عمل قرار داده است و افرادي كه نمره 10 از 20 را كسب كرده‌اند، در اولويت تعيين تكليف استخدام اين وزارتخانه قرار گرفته‌اند، لذا معترضان امروز از نيروهاي شركتي خريد خدمات آموزشي بوده‌اند كه در آزمون تعيين تكليف اولويت استخدامي حق شركت داشته‌اند و موفق به كسب نمره حداقل 10 از 20 نشده‌اند و خواستار كاهش حداقل نمره، به كمتر از 10 هستند».

مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش در پايان تأكيد كرده است: «لذا اين آزمون طبق قانون و شرايط و ضوابط اعلام شده مجلس محترم شوراي اسلامي برگزار شده و اين وزارتخانه وفق قوانين و مصوبات ابلاغ شده عمل كرده است».

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 18:31  توسط فدائي ولايت  | 

آموزش و پرورش: تعهدی برای استخدام معلمان شرکتی نداریم

مهر نوشت:

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در واکنش به اعتراض و تجمع معلمان شرکتی به نتایج آزمون استخدامی اخیر گفت: این معلمان حداقل نمره حد نصاب این آزمون را کسب نکرده‌اند اما با این حال توقع قبولی دارند.

عبدالامیر عرفی افزود: در دستورالعمل ابتدایی این آزمون آمده است که باید شرکت کنندگان حداقل نصاب علمی یعنی 60 درصد از نمره آزمون را کسب کنند اما درصد بالایی از شرکت کنندگان موفق به کسب آن نشدند.

برخی از معلمان شرکتی صبح امروز در اعتراض به نتایج آزمون استخدامی این وزارتخانه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

مدیر کل مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه در نتایج اولیه تنها 6 هزار نفر در آزمون پذیرفته شدند، اظهار داشت: پس از آن به دستور وزیر آموزش و پرورش حد نصاب نمره آزمون به 50 درصد کاهش یافت که طی آن 10 هزار نفر دیگر نیز در آزمون پذیرفته شدند.

عرفی تصریح کرد: با وجود این برخی از معلمان شرکتی پذیرفته نشده همچنان به نتایج آزمون معترض هستند چرا که انتظار دارند به هر نحوی که شده در آزمون پذیرفته شوند.

وی ادامه داد: با گذشت یک ماه و چند روز از برگزاری آزمون هنوز فردی به سطح دشواری سئوالات ایراد نگرفته چرا که سئوالات در حد دیپلم بوده و سخت نبود.

به گفته مدیرکل مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش 54 هزار معلم شرکتی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و همچنین برخی از معلمان حق التدریس که از سال 1379 به طور غیر مستمر با وزارت آموزش و پرورش همکاری داشتند، در این آزمون شرکت کردند.

عرفی با توضیح اینکه هیچیک از 16 هزار نفر پذیرفته شده در این آزمون، به استخدام آموزش و پرورش در نمی آیند، گفت: ما تنها براساس قانون مجلس وضعیت این معلمان را مشخص و تعیین تکلیف کردیم و تنها در صورتی که بتوانیم از دولت مجوز استخدام بگیریم، این افراد جذب آموزش و پرورش می شود.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش هیچ تعهدی نسبت به استخدام این افراد ندارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 14:13  توسط فدائي ولايت  | 

تجمع معلمان شركتي آموزش و پرورش مقابل مجلس

خبرگزاري فارس: جمعي از معلمان شركتي وزارت آموزش و پروش در اعتراض به نحوه اعلام نتيجه آزمون استخدامي اين وزارتخانه در مقابل ساختمان مجلس تجمع كردند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، جمعي از معلمان شركتي آموزش و پرورش صبح امروز (يكشنبه) در اعتراض به نحوه اعلام نتيجه آزمون استخدامي آموزش و پرورش و عدم جذب نيروهاي شركتي در مقابل ساختمان مجلس شوراي اسلامي تجمع كردند.

بر اساس اين گزارش معترضان نسبت به محدود بودن جذب نيروهاي شركتي و استخدام بيشتر حق‌التدريسي‌ها اعتراض داشته و خواستار ادامه همكاري با وزارت آموزش و پرورش هستند.

نيروهاي شركتي وزارت آموزش و پرورش براي چندمين بار است كه مقابل مجلس و در اعتراض به عدم جذب خود تجمع مي‌كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 12:15  توسط فدائي ولايت  | 

تأكيد وزير آموزش و پرورش بر گزينش

تأكيد وزير آموزش و پرورش بر گزينش حق‌التدريس‌ها و آموزشياران مشمول استخدام

خبرگزاري فارس: وزير آموزش و پرورش بر گزينش تمام «نيروهاي حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي كه مشمول استخدام هستند و نيز معرفي‌شدگان آزمون تعيين اولويت استخدامي» تأكيد كرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، در بخشنامه‌اي كه از سوي مديركل دبيرخانه‌ هيئت مركزي گزينش وزارت آموزش و پرورش به ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها صادر شده، آمده است: با توجه به تأكيد وزير آموزش و پرورش مبني بر گزينش تمام «نيروهاي حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي كه مشمول استخدام هستند و نيز معرفي‌شدگان آزمون تعيين اولويت استخدامي»، لازم است با قيد فوريت به گونه‌اي برنامه‌ريزي شود تا فهرست اسامي افراد مورد نظر به همراه مدارك مورد نياز براي طي فرآيند گزينش بر اساس قانون، حداقل 45 روز قبل از صدور حكم و به‌كارگيري به هسته گزينش آن اداره كل ارسال شود.

اين دستورالعمل مي‌افزايد: با توجه به اينكه هسته‌هاي گزينش در حالت آماده‌باش كامل براي انجام اين مأموريت خواهند بود، انتظار مي‌رود با توجه به اهميت موضوع و لزوم انجام به موقع كار، امكانات مورد نياز هسته‌ها از قبيل نيروي انساني، منابع مالي، فضا و وسيله نقليه در اختيار آنها قرار گيرد.

در پايان اين دستورالعمل تأكيد شده است: هسته‌هاي گزينش آموزش و پرورش استان‌ها با دقت و سرعت، دبيرخانه‌ هيئت مركزي گزينش وزارتخانه را از اقدامات صورت‌گرفته مطلع خواهند كرد.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۰ساعت 20:36  توسط فدائي ولايت  | 

ادامه همکاری با حق التدریس های رد شده در آزمون استخدامی

معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که در آزمون تعیین اولویت استخدامی قبول نشده اند در سال تحصیلی91-90 همچنان به همکاری خود با آموزش و پرورش ادامه می دهند.
 

رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود : آن گروه از آموزشیاران نهضت سواد آموزی که در این آزمون پذیرفته شده اند به معلم حق التدریس تبدیل می شوند و در اولویت استخدام قرار می گیرند.

آقای فرهادی گفت : حق التدریس هایی نیز که در این آزمون قبول شده اند حق التدریس می مانند و طبق نیاز هر استان به کارشان ادامه می دهند اما در اولویت استخدام قرار می گیرند.

وی افزود : آن گروه از نیروهای شرکتی ( خرید خدمت آموزشی ) هم که در این آزمون قبول شده اند برای تعیین وضع شغلی خود باید به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها مراجعه کنند.

فرهادی گفت : آن گروه از نیروهای شرکتی نیز که در این آزمون قبول نشده اند همانگونه که بر اساس قانون ارتباطشان با تدریس قطع شده بود زمینه ادامه همکاری با آنان وجود ندارد.

وی درباره زمان استخدام پذیرفته شدگان این آزمون گفت : این موضوع به مجوز دولت ، تعیین ردیف استخدامی و دیگر شرایط استخدام بستگی دارد و هر چه سریع تر این مجوز صادر شود قبولی های آزمون به ترتیب و بر حسب بالاترین نمرات استخدامی و نیازهای هر استان جذب می شوند.

فرهادی با اشاره به مهلت تعیین شده برای بررسی اعتراض به نتایج این آزمون افزود‌: از میان حدود 35 هزار شرکت کننده در آزمون کمتر از صد نفر به نتایج آن اعتراض داشتند زیرا آزمون بسیار شفاف و علمی برگزار شد.

آزمون تعیین اولویت استخدامی آموزش و پرورش سوم تیر امسال برگزار شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 13:16  توسط فدائي ولايت  | 

حمايت از پذيرفته نشدگان آزمون

دوستاني بنده را مورد مواخذه قرار داده‌اند كه چرا فعاليت اين وبلاگ فقط براي پذيرفته شدگان آزمون هست و چرا از آنهايي كه قبول نشده‌اند حمايتي نمي‌شود. لازم ميدانم موارد زير را خدمت دوستان عرض كنم.
اولاً بنده قبل از اعلام نتايج آزمون شروع به نوشتن اين وبلاگ كرده‌ام و آن موقع كسي تصميم به اعتراض و تجمع نگرفته بود. همه اميدوار بودند كه قبول مي‌شوند.
واما بعد:
بنده هم جزو نيروهاي شركتي بودم. بنده هم مثل شماها از آموزش و پرورش اخراج شده‌ام. بيشتر از همه شما طمع فقر و بيكاري و تو سري خوري را چشيده‌ام. اما همكاران گرامي ( چه آنهايي كه قبول شده‌ايد و چه آنهايي كه قبول نشده‌ايد ) همه ميدانيم كه تا ديماه 89 خبري از بكارگيري نيروهاي شركتي نبود. آموزش و پرورش 40 هزار نيرو ( كه كاري با تخصص آنها ندارم ) به جاي ما به كلاس‌هاي ما فرستاد. و بسياري از ماها حتي پيش شاگردان خود نيز خورد شديم. تا اينكه مجلس در دي ماه 89 قانون الحاق سه ماده و دو تبصره را به قانون تعيين تكليف استخدامي معلمان تصويب كرد. اما آن قانون چه بود؟ چه مي‌گفت؟ طبق قانون تصويب شده آموزش و پرورش بايد ظرف مدت 6 ماه از نيروهاي شركتي آزمون بعمل مي‌آورد و طبق قانون حد نصاب را هم بايد خود آموزش وپرورش تعيين مي‌كرد و بازهم طبق همان قانون مي‌بايست سابقه شغلي به ازاي هر يك سال كه 5 امتياز مي‌شد بايد بعد از كسب حد نصاب محاسبه مي‌شد.
اين قانون زماني تصويب شد كه دولت دستور داده بود همه نيروهاي شركتي بايد قرارداي بشوند. حتي همين چند روز پيش نيز وزير تعاون همين تاكيد را داشت.
همه ما ميدانيم كه وقتي آزموني برگزار مي‌شود يعني يك عده قبول مي‌شوند و عده‌اي هم مردود. مگر آن موقع كه اين قانون تصويب شد نميدانستيم امتحان مردودي دارد؟! چرا آن موقع اعتراض نكرديم؟! چون همه به فكر خود بوديم و فكر اين را كه ممكن است خود يا همكارمان مردود شود را نميكرديم. همه خودخواه بوديم.
بنده مخالف اعتراض همكارانم نيستم. اما اعتراض به چه قيمتي؟ بدترين حالتش اينست كه به فرض محال آزمون باطل شود. و دل شانزده هزار نفر كه قبول شده‌اند و هر روز هزار تا بهتان و تهمت پارتي و ... مي‌چسبانيم به آنها را بشكنيم. و جالب آنكه اين شانزده هزار نفر هر وقت به دفاع از خود پرداخته اند كه باباجان ما روزي بيش از ده ساعت درس خوانده‌ايم از طرف همكاران مورد لعن و نفرين قرار گرفته‌اند. گيرم كه اين آزمون باطل شد. آن آزمون ديگري كه از كتب تخصصي نيروها و بقيه ماجرا .. گرفته شود آيا باز مشكل را حل خواهد كرد؟ آيا در آزمون ديگر همه قبول خواهند شد؟
وزير آموزش و پرورش هم گفته يك معلم بايد يكسري قوانين علمي را در مورد نحوه كلاسداري و ارزشيابي و تدريس و ... را بداند و با تكيه به همين گفته از كتابهاي مربوطه امتحان گرفت. اين امتحان امتحان تخصصي نبود امتحان نحوه معلمي بود.
امتحان امتحان است ديگر.
حرف من اينست قرار نيست بخاطر اينكه حق خود را بگيريم حق شانزده هزار نفر ديگر را زير پاهايمان له كنيم.
فقط بايد به اين اعتراض كرد كه خون نيروهاي شركتي ساير ادارات از نيروهاي شركتي آموزش و پرورش رنگي تر نيست. همانگونه كه ساير نهادها نيروهاي شركتي خود را استخدام كرده‌اند آموزش و پرورش نيز بايد همه نيروهاي شركتي خود را استخدام كند.
به اميد استخدام همه همكاران.

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 0:0  توسط فدائي ولايت  | 

معترضين آزمون تعيين تكليف استخدامي معلم نبودند

پاسخ وزارت آموزش و پرورش به برخي رسانه ها و سايت هاي خبري
معترضين آزمون تعيين تكليف استخدامي معلم نبودند

آموزش و پرورش درپاسخ به برخي از رسانه ها و سايت‌هاي خبري مبني بر تجمع معلمان حق التدريسي و شركتي در مقابل مجلس گفت: معترضين آزمون تعيين تكليف استخدامي معلم نبوده اند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و ورابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اين وزارتخانه در اجراي تبصره 7 ماده 17 قانون الحاق سه ماده و دو تبصره به قانون تعيين تكليف معلمين حق التدريس و آموزشياران نهضت سواد آموزي مصوبه 7/10/89 مجلس شوراي اسلامي نسبت به برگزاري اين آزمون در تاريخ سوم تير ماه سال جاري  اقدام نموده است.

ضمناً با توجه به لزوم ميزان آمادگي و توانايي هاي علمي داوطلبان در آزمون، حد نصاب نمره براي شركت 50 درصد نمره يعني كسب نمره حداقل 10 از 20  تعيين شده است.

شايان ذكر است، آموزش و پرورش حداقل نمره ممكنه را ملاك عمل قرار داده و افرادي كه نمره 10 از 20 را كسب نموده اند در اولويت تعيين تكليف استخدام اين وزارت خانه قرار گرفته اند.

لذا معترضين امروز از معلمان حق التدريس و آموزشياران نهضت سواد آموزي نبوده بلكه عده اي از نيروهاي شركتي خريد خدمات آموزشي بوده اند كه در آزمون تعيين تكليف اولويت استخدامي حق شركت داشته اند و موفق به كسب نمره حداقل 10 از 20 نشده اند و خواستار كاهش حداقل نمره،  به كمتر از 10 مي باشند.

لذا بدينوسيله به اطلاع مي رساند، معترضين به هيچ وجه معلم حق التدريس يا آموزشيار نهضت سواد آموزي نيستند.

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 19:19  توسط فدائي ولايت  | 

پاسخ وزارت آموزش و پرورش به تجمع اخير

وزارت آموزش و پرورش به مطلب منتشر شده مورخ 9/5/90 تحت عنوان «تجمع جمعي از مربيان بهداشت زن مدارس در مقابل مجلس» پاسخ داد.
به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط‌عمومي وزارت آموزش و پرورش، وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به مطلب منتشر شده ياد‌آور شد: ضمن تشكر از توجه و درج به اخبار آموزش و پرورش در آن رسانه محترم به اطلاع مي‌رساند: براساس بند الف ماده 17 قانون الحاق سه ماده ودو تبصره به قانون تعيين تكليف استخدامي معلمين حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي مصوبه 7/10/89 مجلس محترم شوراي اسلامي تعيين حد نصاب قبولي در آزمون تعيين تكليف به عهده وزارت آموزش و پرورش گذاشته شده است لذا با توجه به ميزان آمادگي و توانايي‌هاي علمي داوطلبان در آزمون حد نصاب نمره براي شركت‌كنندگان 50 درصد نمره تعيين شده است.
ضمناً آموزش و پرورش حداقل نمره ممكنه را ملاك عمل قرار داده و افرادي كه نمره 10 از 20 را كسب نموده‌‌اند در اولويت تعيين تكليف استخدام قرار گرفته‌اند.
لذا معترضين آن دسته از داوطلباني هستند كه خواستار كاهش حداقل نمره در نظر گرفته مي‌باشند كه اين امر بر خلاف مصالح نظام تعليم و تربيت و شغل خطير و شريف معلمان مي‌باشد

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 15:29  توسط فدائي ولايت  | 

تجمع جمعي از معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي

   جمعي از معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي، صبح امروز مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع كردند.
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي تجمع كننده، تعيين تكليف وضعيت شغلي خود و بازگشت به كار را خواستار شده بودند.

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 2:24  توسط فدائي ولايت  | 

استخدام قبولين آزمون سوم تير به صورت حق التدريس و سپس استخدام

نيروهاي كارمعين آموزش و پرورش به رتبه‌هاي ديگر تبديل وضعيت نمي‌شوند

خبرگزاري فارس: معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش گفت: هيچ برنامه‌اي براي تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي كارمعين آموزش و پرورش به رتبه‌هاي ديگر مانند استخدامي يا پيماني نداريم.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، وحيد كيارشي ديروز در آخرين روز از بيست ‌و هشتمين اجلاس سالانه روساي مناطق آموزش و پرورش سراسر كشور كه در سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي برگزار شد با بيان اينكه بكارگيري نيروهاي كار معين در آموزش و پرورش دستورالعمل مشخصي دارد، اظهار داشت: وضعيت بيمه، بازنشستگي و كسورات اين نيروها كاملاً مشخص است و بنا نيست كه نيروهاي قراردادي كارمعين به رتبه‌هاي ديگر مانند استخدامي يا پيماني تبديل وضعيت شوند و تا امروز هم هيچ برنامه‌اي در اين رابطه نداريم. 

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش تصريح كرد: بنابراين اين نيروها كه سال گذشته از شركتي به كار معين تبديل وضعيت يافته‌اند، نگران وضعيت خود نباشند. 

كيارشي با بيان اينكه حق‌الزحمه امتحانات خرداد دانش‌آموزان هفته گذشته به آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: اين حق‌الزحمه نسبت به سال گذشته 30 درصد ارتقاء يافته است. 

آموزشياران و حق‌التدريس‌هاي مردودي آزمون استخدامي پيگير استخدام نباشند 

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش با اشاره به برگزاري آزمون تعيين اولويت استخدامي معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي خاطرنشان كرد: كساني كه نمره 70 را در اين آزمون نگرفته‌اند هيچ راهي براي استخدام ندارند و پيگير نشوند البته در همان وضعيت فعلي باقي مي‌مانند و نگراني از اين بابت وجود ندارد اما كساني كه حد نصاب نمره 70 را به دست آورده‌اند به صورت حق‌التدريس در اولويت قرار مي‌گيرند تا پس از به‌دست آوردن مجوزهاي استخدامي لازم، استخدام شوند. 

به گزارش فارس:

وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه در رابطه با معلمان حق‌التدريس هيچ دغدغه‌اي نداشته باشيد عنوان كرد: در ادامه اجراي قانون استخدام 60 هزار معلم حق‌التدريس مصوب مجلس، مجوز تبديل وضعيت 17 هزار نفر از معلمان حق‌التدريس به حالت رسمي را گرفته‌ايم و تلاش مي‌كنيم تا از اول مهر امسال احكام آنها را صادر كنيم و هيچ نيروي حق‌التدريس قانوني باقي نمي‌ماند مگر اينكه مشكل آن حل ‌شود. وي افزود: علاوه بر اين در حال جمع‌بندي هستيم تا چگونه از آموزشياراني كه حد نصاب نمره لازم را در آموزن تعيين اولويت نگرفته‌اند، استفاده كنيم. 

+ نوشته شده در  جمعه هفتم مرداد ۱۳۹۰ساعت 15:27  توسط فدائي ولايت  | 

مجوز استخدام 17 هزار تبديل وضعيت حق التدريس اخذ شده است

وزير آموزش و پرورش در اختتاميه بيست و هشتمين اجلاس سراسري روساي آموزش وپرورش كشور از اخذ مجوز استخدام 17 هزار تبديل وضعيت حق التدريس برابر قانون مجلس شوراي اسلامي خبر داد و گفت: در سال 1389 نيز26 هزار نفر از افراد مشمول اين قانون به استخدام آموزش و پرورش در آمده اند. 

حاجی بابایی گفت:پس از ارسال اسامی معلمان حق التدریس از مراکز استانها و بررسی از اول مهر احکام صادر خواهد شد و هیچ مشکلی در زمینه امور معلمان حق التدریسی نخواهیم داشت .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ساعت 21:23  توسط فدائي ولايت  | 

درخواست مدارك مشمولين استخدام

اداره كل آموزش و پرورش استان

با سلام و احترام

در اجراي قانون استخدام معلمين حق التدريس و آموزشياران نهضت سواد آموزي و الحاقيه‌هاي پس از آن و با عنايت به آمار اعلام شده از سوي آن اداره كل، مقتضي است كليه پرونده هاي مشمولين استخدام قانون مذكور را طبق جدول ضميمه همراه با نماينده مطلع به اين اداره كل ارسال تا مورد بررسي قرار گيرد. بديهي است پرونده‌هاي مشمول استخدام مي‌بايست دقيقا مطابق مفاد قانون و با توجه به موارد زيرتشكيل شده باشد.

1- تصوير مدرك تحصيلي

2-تصوير ابلاغهاي كامپيوتري معتبر به ترتيب سالهاي خدمت

3- ليست پرداخت ها با تائيد امور مالي

4- تصوير سوابق مربوط به ماده 16 

5- تصوير شناسنامه

6- تصوير كارت معافيت يا پايان خدمت (آقايان)

دانلود بخشنامه

+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ساعت 15:42  توسط فدائي ولايت  | 

قبولی درآزمون تعیین اولویت شرط استخدام

وزیر آموزش و پرورش گفت : در صورتی که مجوز برای استخدام صادر شود افرادی که در امتحان تعیین اولویت نمرات لازم را کسب کرده باشند در اولویت قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر ، حمید رضا حاجی بابایی در جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود : بر اساس قانونی که مجلس شورای اسلامی مصوب کرده است باید برای استخدام در آموزش وپرورش آزمونی به نام تعیین اولویت ها برگزار شود که ما نیز به همین منظور ازمون را در طول 6 ماه برگزار می کنیم.

وی اضافه کرد : تعیین اولویت یعنی افرادی که در آزمون قبول می شوند با شرایطی در اولویت استخدام قرار می گیرند.

آقای حاجی بابایی گفت : البته در قانون آمده است که آموزش وپرورش می تواند از قبول شدگان در آزمون تعیین اولویت به شکل حق التدریس استفاده کند.

وی تصریح کرد : ما آزمون را برگزار کردیم و اعلام کردیم کسانی که 60 درصد نمره را بیاورند قبول هستند و جزء اولویت ها قرار می گیرند.

آقای حاجی بابایی اضافه کرد: بعد از آزمون 50 درصد قبولی در آزمون را مد نظر قرار دادیم بنابراین کسانی در اولویت استخدام هستند که در این آزمون قبول شده اند و سوابقی نیز داشته باشند.

وی اضافه کرد : در این موضوع بحث مناطق مطرح نبود بلکه تعیین اولویت فقط بر اساس نمرات است.

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 16:12  توسط فدائي ولايت  | 

ادامه فعاليت معلمان شركتي تنها در صورت كسب حدنصاب نمره آزمون

عبدالامير عُرفي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به اعلام نتايج آزمون تعيين اولويت استخدامي معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي از امروز، اظهار داشت: شركت‌كنندگان در آزمون مي‌توانند براي مشاهده نتايج به پايگاه اطلاع‌رساني ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها يا پايگاه اطلاع‌رساني وزارت آموزش و پرورش مراجعه كرده و با ارائه "كُد داوطلبي " از نتيجه آزمون مطلع شوند. 

وي در رابطه با مهلت تعيين شده براي دريافت و بررسي اعتراضات داوطلبان تصريح كرد: آموزش و پرورش استان‌ها قطعاً‌ اين كار را انجام مي‌دهند، اما من اكنون نمي‌توانم در اين رابطه اظهارنظر كنم؛ در واقع روش واحدي براي اعلام اعتراض‌ها وجود ندارد و استان‌ها بايد در قبال اعلام نتيجه، پاسخگوي داوطلبان نيز باشند. 

ادارات‌ كل آموزش و پرورش استان‌ها بايد پاسخگوي اعتراضات احتمالي باشند 

عرفي ادامه داد: به ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها اعلام كرده‌ايم كه بايد در يك فضاي مناسب پاسخگوي سؤالات داوطلبان باشند اما روش دريافت اعتراضات و بررسي‌ آنها در داخل استان‌ها تعيين مي‌شود و مديران كل آموزش و پرورش استان‌ها‌ بايد اين جريان را هدايت كنند. 

رئيس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت كسب حد نصاب 50 درصد نمره كتبي آزمون براي قرار گرفتن در اولويت استخدامي اين وزارتخانه اظهار داشت: كاهش اين حد نصاب از 60 درصد به 50 درصد نمره‌ كتبي، با توجه به انعطاف و توجهي بوده است كه براساس دستورالعمل برگزاري اين آزمون نشان داده شده است؛ در واقع با كاهش حدنصاب نمره آزمون به 50 درصد، افراد بيشتري در اولويت استخدامي قرار مي‌گيرند. 

وي درباره آمار پذيرفته‌‌شدگان در اين آزمون گفت: رقم جمع‌بندي شده‌اي از تعداد داوطلباني كه حدنصاب 50 درصد نمره كتبي را به دست آورده‌اند، ندارم چرا كه اين آمارها استاني است اما مي‌توان پس از جمع‌بندي نهايي، آن را اعلام كرد. 

عرفي اضافه كرد: افراد پذيرفته شده در سه رشته "آموزش ابتدايي،‌ آموزش و پرورش كودكان استثنايي و مراقب بهداشت " در اولويت استخدامي قرار مي‌گيرند تا به محض دريافت مجوزهاي استخدامي لازم از مراجع ذي‌صلاح به ترتيب نمره بالاتر به استخدام "رسمي " يا "پيماني " وزارت آموزش و پرورش درآيند. 

آموزشياران نهضت سوادآموزي در هر صورت "حق‌التدريس " مي‌شوند 

رئيس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه آموزشياران نهضت سوادآموزي كه در حال حاضر با آموزش و پرورش يا نهضت همكاري دارند هيچگونه مشكلي براي ادامه فعاليت نخواهند داشت، خاطرنشان كرد: اين افراد اگر با كسب حدنصاب نمره لازم در اولويت استخدامي قرار گيرند، با مجوزهايي كه بعداً كسب خواهد شد به صورت "رسمي " يا حداقل "پيماني " استخدام مي‌شوند و كساني هم كه حدنصاب نمره لازم را نگرفته باشند، با يك قدم به جلو، به صورت "حق‌التدريس " به فعاليت خود ادامه خواهند كرد. 

وي عنوان كرد: اين افراد تاكنون فقط با نهضت سوادآموزي مرتبط بوده‌اند، اما پس از اين با توجه به ادغام واحدهاي استاني نهضت سوادآموزي با آموزش و پرورش استان‌ها، به صورت حق‌التدريس با‌ آموزش و پرورش همكاري خواهند كرد. 

ادامه فعاليت معلمان شركتي تنها در صورت كسب حدنصاب نمره آزمون 

عرفي در خصوص تعيين تكليف "معلمان شركتي " نيز گفت: نيروهاي شركتي در 2 سال گذشته با آموزش و پرورش همكاري داشته‌اند كه اين همكاري از سال گذشته قطع شده است اما با توجه به تأكيد مصوبه مجلس بر لزوم تعيين تكليف اين افراد، افرادي كه حدنصاب نمره لازم را كسب كرده باشند مانند آموزشياران و معلمان حق‌التدريس در اولويت استخدامي قرار خواهند گرفت و به طور طبيعي از ادامه همكاري نيروهاي شركتي كه نمره لازم را به دست نياورند، جلوگيري خواهد شد. 

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم مرداد ۱۳۹۰ساعت 12:47  توسط فدائي ولايت  | 

بالاترين نمره ها در آزمون سوم تير

بهداشت= 116.25

استثنائي= 118.25

ابتدائي= 115.75

+ نوشته شده در  شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ساعت 12:35  توسط فدائي ولايت  |